Jak wygładzić męskie włosy? NAJLEPSZE SPOSOBY!

Udostępnij

Często podpowiadamy, jak kręcić włosy i podkreślać fale. Ale co z tymi, które na co dzień mają puszące się, niesforne włosy? Dziś podpowiemy Ci gotowe rozwiązania na puszące się włosy. Włosy nie zawsze są łatwe do ułożenia. Zdarza się, że nasze włosy nie chcą z nami współpracować. Co w takiej sytuacji zrobić? Co możemy zrobić, aby zadbać o nasze włosy, jeśli wszystkie metody zostały już wypróbowane? Dowiedzmy się!

Dlaczego włosy się puszą?

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje włosy mogą stać się niesforne i puszące. Jednym z powodów jest zbytnie odchylenie ochronnej otoczki włosa. W rezultacie włosy stają się suche, szorstkie, splątane i puszące się. Często jest to spowodowane niewłaściwą pielęgnacją włosów lub jej brakiem. To już nie są czasy szarego mydła dla .... wszystkiego, Panowie :)
Choć powszechnie wiadomo, że kobiety zazwyczaj lepiej niż mężczyźni dbają o swoje włosy, to coraz częściej panowie mają dłuższe włosy. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa. Jeśli masz dłuższe włosy, nie wystarczy szampon nawilżający. Dla długich włosów niezbędne są odżywki do włosów, olejki i maski. Do takiej kompleksowej pielęgnacji polecane są profesjonalne kosmetyki. Są one skuteczniejsze i zdrowsze od tych, które można znaleźć w drogeriach.

Jak dbać o włosy mężczyzn?

Po pierwsze, używaj profesjonalnych kosmetyków do włosów, które są stworzone dla mężczyzn. Unikaj stosowania szamponów i odżywek z silnymi perfumami. Mogą one powodować puszenie się włosów i sprawiać, że będą bardziej suche.

Linia Frizz Control marki Lakme jest najlepsza dla puszących się, niesfornych włosów. Te wygładzające produkty do włosów mogą być stosowane codziennie. Dobrze nawilżają włosy, zmniejszają ich puszenie i nie powodują przetłuszczania się włosów.

Odpowiedni szampon to kolejny produkt, który może być stosowany w leczeniu puszących się włosów. Szampony, które nie zawierają silikonów ani żadnych innych dodatków są bezpieczne dla włosów i skóry głowy. Pozostawiają włosy miękkie i podatne na układanie.

Uppercut proponuje jako zamiennik linię Strenght&Restore. Odżywka wzmacniająca została stworzona z biotyną i kofeiną, aby wspierać zdrowe włosy i zapobiegać ich łamaniu.

Wysusz swoje włosy perfekcyjnie

Suszenie włosów może wydawać się trudne, ale jest to niezbędny krok do utrzymania lśniących i zdrowych włosów. Do suszenia włosów używaj najniższego ustawienia ciepła. Powinnaś też kierować strumień powietrza w dół, a nie od góry. Zamknie to pory włosów, dzięki czemu staną się one gładsze i mniej porowate. Aby przyspieszyć suszenie włosów, można użyć szczotek. Zalecamy pozbycie się wszelkich drewnianych szczotek. grzebieni. Szczotki szkieletowe to najbardziej popularne przybory. Z łatwością rozczesują włosy, a dzięki przestrzeni między ramionami szczotki, przyspieszają czas suszenia i zapobiegają przegrzewaniu się włosów.

Dobrym pomysłem dla włosów jest użycie przed suszeniem odżywki nawilżającej i termoochronnej. Jedyną prawidłową kolejnością jest nałożenie przed suszeniem termoochronu, takiego jak Lakme k.style I.TOOL. Kosmetyk ten zabezpieczy włosy do temperatury 230°C i usztywni je, dzięki czemu będzie można je dalej stylizować. Produkt ten można określić jako połączenie stylizacji, pielęgnacji i utrzymania.

Aby ograniczyć puszenie się włosów, po suszeniu możesz nałożyć odrobinę olejku nawilżającego włosy. Ważne jest, aby nakładać go tylko na końcówki włosów.

Ważne jest, aby nie nosić długich włosów. Mokre włosy mogą powodować uszkodzenia i puszenie się włosów. Najlepiej jest suszyć włosy zaczynając od skóry głowy i pracując aż do końcówek. Suszarki nie należy trzymać zbyt blisko skóry głowy. Powinna znajdować się w odległości co najmniej 15 cm. Aby uniknąć poparzenia lub uszkodzenia, przesuwaj suszarkę powoli i delikatnie na całej długości.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz