Henna brwi: Czy można ją wykonać w domu? Dlaczego nie?

Udostępnij

Henna do brwi jest znana, lubiana i stosowana na całym świecie. Jest to trwały sposób na przyciemnienie włosków. Co odróżnia Hennę do brwi i rzęs od innych kosmetyków koloryzujących. Ponieważ są one stosowane wokół oczu, muszą być bardzo bezpieczne. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie zabiegu, upewnij się, że używasz produktów renomowanej marki, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. W tym poście pokażemy, jak wykonać hennę brwi.

Dlaczego henna brwi to świetny pomysł?

Kilka sezonów temu zapanowała moda na naturalnie wyglądające, ale i wyraziste brwi. Taki wygląd jest moim ulubionym! Oprawa oczu odgrywa ważną rolę w wyglądzie twarzy. Niewielka zmiana może ją całkowicie odmienić. Jeśli masz gęste brwi, ale brakuje Ci wyrazistego koloru, henna do brwi będzie dla Ciebie idealna. Twoje brwi wydają się być rzadkie, cienkie i krótkie? Henna brwi również może pomóc. Kolejnym plusem jest łatwość aplikacji. Nie potrzebujesz umiejętności manualnych, aby wykonać hennę brwi. Wystarczy dobry pędzelek i odrobina precyzji, by nadać brwiom odpowiedni kształt. Henna do brwi utrzymuje się również przez długi czas. Przy odpowiedniej pielęgnacji może trwać do sześciu tygodni. Jest również łatwa do usunięcia bez pozostawiania plam i prawie powraca do swojego naturalnego koloru.

Jak wykonać hennę brwi w domu?

Potrzebna będzie henna. Najlepiej używać henny renomowanej firmy, takiej jak RefectoCil. Trwałość, nasycenie koloru i łatwość użycia to ważne czynniki. Potrzebne będzie naczynie do wymieszania henny i utleniacza, a także pędzelek do aplikacji. Kosmetyki do oczyszczenia i przygotowania skóry i włosów, a na koniec płyn do oczyszczenia ich z reszty.

Henna brwi krok po kroku:

KROK 1. Najpierw przygotuj skórę i włoski. Aby henna dobrze przylegała, dokładnie oczyść brwi z wszelkich pozostałości kosmetyków. Należy unikać zabarwienia skóry w miejscach, w których tego nie chcemy. Warto użyć RefectoCil Skin Protection Creme.

KROK 2. W przygotowanej miseczce lub szklance wyciśnij około 2 cm z tubki henny i dokładnie połącz z 10-20 kroplami kremowego utleniacza. Można również użyć płynu, ale kremowy oksydant lepiej sprawdza się w przypadku brwi. Mieszanina powinna być kontrolowana. Nie powinna być zbyt płynna, ponieważ może spływać z włosków, ani zbyt gęsta, ponieważ może być trudna do nałożenia.

KROK 3. KROK 3. Możesz wybierać spośród różnych aplikatorów, w tym plastikowego patyczka dołączonego do każdej tubki RefectoCil Henna, drewnianego patyczka lub pędzelka specjalnie zaprojektowanego do tej aplikacji. Wybór pędzla zależy od preferencji, ale najlepiej jest wybrać pędzel z włosiem, który jest najbardziej precyzyjny. Łatwiej jest równomiernie nałożyć mieszankę. Zacznij od wewnętrznego kącika, narysuj kształt, a następnie wypełnij środek. Jeśli chcesz uzyskać naturalny wygląd, lekko osusz wacikiem wewnętrzną część brwi (obszar nad nosem) po 1-2 minutach.

KROK 4. Po 10 minutach zmyj produkt. Usuń mieszaninę wacikiem nasączonym wodą, uważając, aby nie dostać się do oczu. Jeśli zauważysz pozostałości henny lub plamy na skórze, po prostu zmyj je za pomocą RefectoCil Tint Remover. Aby dopełnić stylizację, możesz również zabezpieczyć i ułożyć włosy za pomocą żelu do brwi.

Czy nie uważasz, że dobrze nasycone brwi w nasyconych kolorach wyglądają idealnie? Makijaż nie jest już potrzebny.

Możesz być także zainteresowany przeczytaniem naszego wpisu na blogu na temat farbowania włosów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz