Side Part - klasyczna fryzura z przedziałkiem

Udostępnij

Od co najmniej 200 lat fryzura z przedziałkiem cieszy się popularnością. Jest to uniwersalna, łatwa do ułożenia fryzura, którą fryzjerzy uwielbiają ze względu na jej uniwersalność i ponadczasowość.
Jej wybór stylu i wiek nie jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Jest uniwersalnie kompatybilna.

Nazwa

Dwa angielskie słowa, PART i SIDE, oba oznaczają "dokonać rozstania", "rozdzielić" lub "rozstać się". Należy zauważyć, że PART w amerykańskim angielskim oznacza również "rozstanie", natomiast PART w brytyjskim angielskim będzie określane jako PARTING.

Shape

Ta fryzura ma klasyczny kształt z prostymi liniami, najczęściej pod kątem 90 stopni do głowy. Charakteryzuje się również przedziałkiem, który dzieli włosy na dwie części oraz wydłużoną grzywką.

Strony

Mogą mieć różną długość w zależności od preferencji klientki lub pomysłów fryzjera, ale ważne jest ich cieniowanie.

  • SKIN FADE PART - gdy boki są wycieniowane od 0
  • FADED PART - Kiedy boki są zacienione, ale nie z nieco większej odległości
  • Warstwy już od 3mm
  • LOW FADE PART - Gdy cięcie opiera się na niskim cieniowaniu od zera i przebiega wzdłuż konturu.
  • TAPER SIDE PART - Kiedy używamy TAPERSHADINGU, jest to technika cieniowania, która wykorzystuje zero na bokach oparzeń i z tyłu głowy.
  • IDEALNA CZĘŚĆ DŁUGA TRIM - Kiedy boki są dłuższe.

Góra

Ta fryzura jest uniwersalna. Koronną część włosów można ściąć na dowolną długość, od bardzo krótkich do bardzo długich.
Klasyczną wersją tej fryzury jest zaczesanie włosów na prosto po bokach lub do tyłu. Istnieje jednak również wersja zwana MESS, czyli "mess, disorder". Włosy można ułożyć luźniej, stosując inne produkty do stylizacji.

Side party

Jest to główny element fryzury Side Part. Może znajdować się zarówno po prawej, jak i po lewej stronie, a jego właściwe umiejscowienie będzie determinowało wzrost włosów. Co to właściwie znaczy? Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak rosną włosy w miejscu, w którym występuje przedziałek. Robi się to, patrząc na lokalizacje tylnych trzepaków. Jeśli włosy rosną w prawo, możliwe, że przedziałek znajduje się po lewej stronie. Jeśli rosną w prawo, przedziałek powinien znajdować się po ich przeciwnej stronie. Jeśli na grzywce znajdują się niesforne włoski, może to zmienić sytuację. Jeśli powodują one, że grzywka jest oklapnięta, to odpowiednio regulujemy przedziałek.

Jeśli masz problem z odnalezieniem przedziałka w codziennym modelowaniu, może się okazać, że fryzjer umieścił go w złym miejscu. Jest to dość częste zjawisko. W większości przypadków przedziałki pojawiają się naturalnie. Sztuką jest być tego świadomym i stosować naturalny przedziałek podczas cięcia. Czasami włosy rosną w sposób niekontrolowany, co uniemożliwia dwukrotne cięcie w tym samym miejscu. W zależności od sytuacji, zalecam klientkom albo zaprzestanie przedziałka, albo tylko przedziałek.

Przedziałek

Nie robię tego lub robię to tylko wtedy, gdy klientka o to poprosi. Wspaniały efekt wygładzenia i ścięcia przedziałka jest tymczasowy. Utrzymuje się tylko przez tydzień. Włosy szybko odrastają i nie ma po nich śladu. W rzeczywistości odrastające włosy wystają, a przedziałek staje się mikro-irokiem. Jeżeli klientka ma krótką fryzurę, mogę jej powiedzieć, że za miesiąc będę mogła ukryć odrastający przedziałek i że będę mogła go zgolić. Jeśli włosy są dłuższe, staram się przekonać je, że cięcie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz