Kiedy używać żelu lub wosku do włosów?

Udostępnij

Krótka fryzura z mocnym pazurem, średniej długości włosy wycieniowane przy linii twarzy, ale też bujne loki i idealnie sprężysty skręt... nic nie jest w stanie samo zrobić z siebie modnej fryzury. Do stylizacji włosów potrzebne są odpowiednie kosmetyki. To one nadają im kształt i formę, a także pomagają utrwalić efekt końcowy. Żel do włosów lub wosk to najpopularniejszy wybór zarówno profesjonalistów, jak i amatorów fryzjerstwa artystycznego. Kosmetyki te mają podobne lub takie same właściwości.

Żel do włosów nadający połysk i sztywność

Żel do włosów często kojarzy się z męskimi fryzurami. Mężczyźni są przyciągani do tego kosmetyku, ale kobiety również go używają. Żel ma konsystencję galaretki. Nie tylko utrwala fryzurę, ale też dodaje jej blasku i usztywnia. Chroni włosy przed wysuszeniem i przetłuszczaniem. Świetnie sprawdza się w przypadku fal i loków, które się puszą. Nadaje im sprężystości i podkreśla skręt. Ten żel do włosów jest szczególnie odpowiedni dla osób z krótkimi, chłopięcymi fryzurami. Żel do włosów świetnie nadaje się do podkreślania pazurków, prostych grzywek i ostrych cięć.

Źródło: www.womansday.com

Tradycyjny żel do włosów ma postać kremu. Wmasowuje się go we włosy, rozcierając na dłoniach. Wśród kobiet popularny jest również żel do włosów w sprayu, który jest nieco innym produktem. Daje taki sam efekt, ale jest delikatniejszy i nie usztywnia włosów tak bardzo. Jego największą zaletą jest łatwość użycia. Niektóre z nich można nakładać na mokre, wilgotne lub suche włosy.

Jak używać żelu, aby uzyskać efekt WOW?

W zależności od pożądanego efektu i rodzaju włosów można wybrać lekki lub mocny żel do włosów. Produkt o średnim lub lekkim utrwaleniu wystarczy, jeśli chcesz stworzyć na głowie kreatywny bałagan. Żele o mocniejszym utrwaleniu stosuje się do włosów, które są szczególnie gładkie i mają mokry wygląd. Jeśli chcesz idealnie "ulizać" włosy, użyj podobnego produktu. Jest to trend, który można było zaobserwować na wybiegach mody w ciągu ostatnich kilku sezonów.

Źródło: www.glamour.com, www.elle.com

Wosk do włosów zapewniający miękkość, połysk i blask

Żel do włosów to kosmetyk, który ma silniejsze działanie usztywniające niż wosk. Wosk jest używany do podkreślenia niektórych części fryzury. Może to być grzywka lub luźne włosy przy twarzy. Nabłyszcza włosy, które są matowe, suche i pozbawione blasku. Kobiety używają również wosku do prostowania włosów, co podkreśla ich gładkość. Wybierają go właścicielki włosów kręconych i falowanych, a także tych trudnych do ujarzmienia. Wosk ma gęstą konsystencję. Po jego zastosowaniu włosy są miękkie, sprężyste i nie są sztywne.

Źródło: www.womansday.com

Jest mało prawdopodobne, że wosk zostanie nałożony na wszystkie włosy. Zamiast tego powinien być nakładany tylko na końce. Jeśli chcesz dodać więcej objętości, jest inaczej. Następnie wosk nakłada się w odległości około 2 cm od nasady włosów i suszy włosy. Mniej wosku będzie potrzebne w przypadku krótkich fryzur, a więcej w przypadku dłuższych, ale zawsze należy go dozować. Rozgrzanie produktu w dłoniach ułatwi jego rozprowadzenie.

Czy masz na myśli mocne utrwalenie? Czy chcesz, aby fryzura wyglądała na mokrą? Używasz pazurków do krótkich cięć? Żel do włosów to lepsza opcja dla Ciebie. A może Twoje loki wyglądają na puszące się? Masz włosy suche i pozbawione blasku? Wosk przywróci im miękkość, sprężystość i blask.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz