Salony fryzjerskie oferują zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim

Udostępnij

Fryzury nieustannie się zmieniają. W jednej chwili modne mogą być długie fale sięgające dolnej części pleców, a w następnej krótkie pasma ostrzyżone tak, aby przypominały "chłopaków". Co sezon aktualizowane są schematy kolorów i techniki. Fryzjerzy zawsze wprowadzają nowe techniki i kolory w swoich salonach. Jedna rzecz nie zmieniła się od wielu lat: zdrowe, lśniące i piękne włosy są nadal w modzie. Co możemy zrobić, aby były trwałe i zdrowe? Trendy zmieniają się również w tej dziedzinie. Co sezon duże firmy fryzjerskie i kosmetyczne wprowadzają nowe produkty i kuracje regenerujące włosy do salonów i użytku domowego.

Jakie są dostępne zabiegi odbudowujące dla włosów?

Jak wybrać najlepszą kurację dla swoich włosów, aby poprawić ich kondycję bez odwrotnego rezultatu? Czasami kombinujemy w domu, kupując więcej i nawilżających i regenerujących odżywek i masek. Nie wiemy, jaki rodzaj włosów posiadamy. Lepiej udać się na konsultację do salonu fryzjerskiego, jeśli temat "fryzjerstwa" jest nam obcy. Fryzjer musi znać się na wszystkim, co związane z włosami. Potrafi określić rodzaj włosów i dobrać do nich odpowiednie zabiegi i produkty. Czego możemy spodziewać się po wizycie w salonie i jakie zabiegi są dostępne?

Sauna na włosy lub intensywne nawilżenie

Sauny parowe od wielu lat stosowane są w celu poprawy kondycji włosów i ich szybkiego nawilżenia. Te regenerujące włosy zabiegi dostępne są w niemal każdym salonie fryzjerskim. Na czym polega zabieg, dla kogo jest przeznaczony i jaki jest jego koszt? Zabieg jest szybki i łatwy, a jego efekty można zobaczyć już po pierwszej wizycie. Fryzjer najpierw określi rodzaj i kondycję naszych włosów. Następnie dobierze kosmetyki, które pozytywnie wpłyną na ich regenerację.

Co można stosować pod saunę fryzjerską?

Mogą to być ampułki lub maski o gęstszej konsystencji, jak te zawierające keratynę. Sauna wytwarza parę o temperaturze 40 stopni Celsjusza, dzięki czemu łuska włosa otwiera się i wciąga wszystkie substancje. Po zakończeniu zabiegu włosy są gładkie, lśniące i odżywione. Koszt może wahać się od 80 do kilkuset złotych w zależności od salonu, kosmetyków i użytych produktów.

Włosy można prostować keratyną lub kaszmirem.

Zabiegi keratynowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób o zniszczonych, puszących się i suchych włosach. Prostowanie nie jest głównym celem tego zabiegu. Nie daj się zwieść nazwie. Jest to efekt uboczny, który będzie się różnić w zależności od rodzaju i kondycji każdego włosa. Fryzjer wprowadza keratynę do włosów za pomocą podgrzewanego narzędzia prostującego, które otwiera łuskę włosa. Odbudowuje ona włosy od wewnątrz. Efekt utrzymuje się do ośmiu tygodni, a my otrzymujemy lśniące, gładkie, proste włosy. Koszt zabiegu różni się w zależności od salonu, długości włosów i ceny. Może wahać się od 300 złotych do kilkuset.

Zabiegi regeneracyjne na pleksi włosy

Od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się zabiegi regenerujące włosy, które wykorzystują substancje odbudowujące wiązania dwusiarczkowe we włosach. Artistique Artiplex zapewnia długotrwałe efekty, regenerując włosy od wewnątrz za pomocą kosmetyków pozbawionych siarczanów i silikonów. Kosmetyki Plex mogą być również stosowane w celu wzmocnienia efektów koloryzacji. Innymi słowy, podczas jednej wizyty w salonie fryzjerskim można uzyskać piękny kolor włosów, a także je odżywić. Jakie są zalety tych zabiegów? Zapobiegają osłabieniu włosów podczas stylizacji lub koloryzacji. Stają się mocniejsze, bardziej odporne na uszkodzenia i zachowują połysk, miękkość i elastyczność. Dodając Artiplex do koloryzacji należy doliczyć 60-80 złotych, natomiast całkowity koszt zabiegu to 120-200 złotych.

Fryzjer dokładnie pozna potrzeby Twoich włosów i w kilka minut dostosuje do nich zabieg. Uzyskanie zdrowych, lśniących włosów może zająć tylko jedną wizytę. Możliwe jednak, że będzie to wymagało więcej niż jednego zabiegu. Warto podjąć ten wysiłek, aby przywrócić włosom dawną świetność i cieszyć się nimi wiele miesięcy później.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz