Jakie czynniki mogą powodować osłabienie brody?

Udostępnij

Zapuszczenie gęstej brody wymaga cierpliwości. Czasami jednak, mimo codziennej pielęgnacji, włosy tracą objętość i stają się matowe. Broda może stać się przerzedzona lub mało atrakcyjna. Nie musi to oznaczać, że należy golić brodę. Możesz wyeliminować ze swojego życia czynniki, które mogą doprowadzić do jej złej kondycji. Czym są.

Zła dieta

Zbilansowana dieta ma znaczący wpływ na cały organizm, w tym na kondycję i zdrowie brody. Organizm jest podatny na niedobór witamin i minerałów budujących włosy, co wynika ze śmieciowego jedzenia, dużej ilości cukru i soli oraz niewystarczającej ilości warzyw. Słaba broda może wskazywać na brak witamin z grupy B, cynku i żelaza. Twoja broda będzie Ci wdzięczna za jedzenie większej ilości owoców, warzyw, ryb, chudego mięsa i ziaren w ciągu tygodnia.

Stres i nieefektywny sen

Być może słyszałeś, że sen to najlepszy czas na regenerację organizmu. To również czas, kiedy włosy rosną najintensywniej. Jeśli śpisz nieefektywnie lub zbyt mało, Twoje włosy na twarzy będą tak samo zmęczone jak Ty. Upewnij się, że dobrze się wysypiasz. W miarę możliwości ogranicz stres. Może on być obciążający dla całego organizmu. Może negatywnie wpływać na mieszki włosowe i powodować, że nie otrzymują one wystarczającej ilości składników odżywczych. Jeśli Twoja broda traci swój urok, powinieneś znaleźć więcej czasu na relaks.

Nieodpowiednie kosmetyki do barberingu

Nieodpowiednia pielęgnacja brody może być powodem, dla którego Twój zarost jest w coraz gorszym stanie. Nie powinieneś myć swojej brody zwykłym szamponem do włosów. Zamiast tego powinieneś używać profesjonalnych kosmetyków barberskich. Broda różni się od włosów. Zawsze przed zakupem sprawdź skład każdego szamponu, olejku czy balsamu do brody. Unikaj produktów, które zawierają SLS, SLES i parabeny. Im bardziej naturalny skład kosmetyku, tym lepiej będzie on odżywiał i chronił Twoją brodę. Silikony, konserwanty i inne niepożądane składniki mogą nie tylko osłabiać włosy, ale także powodować ich wypadanie, podrażnienia i alergie.

Nieumiejętna pielęgnacja brody

Nieumiejętna pielęgnacja brody również może prowadzić do jej osłabienia. Włosy ulegają uszkodzeniu i są szarpane, gdy broda jest strzyżona lub przycinana tępą maszynką. Niebezpieczne jest również zbyt ostre osuszanie ręcznikiem mokrej brody z maszynki lub nożyczek. Włosy należy delikatnie odcisnąć, aby usunąć nadmiar wilgoci. Wielu panów popełnia częsty błąd pielęgnacyjny, jakim jest nieszczotkowanie brody po umyciu. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, ponieważ mają rozchylone łuski. Zanim umyjesz włosy, rozczesz brodę! Profesjonalna szczotka do brody i grzebień są zalecane przy zakupie wyżej wymienionych kosmetyków do brody. Nie należy ciągnąć włosów zwykłą szczotką.

Zła stylizacja brody

Zła stylizacja jest często spowodowana złym doborem kosmetyków, nieodpowiednimi narzędziami, a także zbyt ostrą stylizacją brody. Nawet najlepszej jakości pomada do brody może spowodować, że broda będzie wyglądać nieświeżo. Również zbyt duża ilość kosmetyków może sprawić, że włosy będą wyglądały na osłabione i przeciążone. Należy delikatnie traktować wąsy lub brodę. Unikaj ciągnięcia, gniecenia, szarpania i wyrywania grzebieniem. Nie bój się wizyt u fryzjera. Specjalista doradzi Ci jak często przycinać brodę, aby zachować zdrowy wygląd.

Broda nie powinna być przegrzewana

Miej na uwadze, że brodacze nie lubią ciepła. Unikaj długich, gorących kąpieli (które zazwyczaj nie są dobre dla organizmu) i częstych saun. Do mycia brody używaj letniej lub lekko ciepłej wody. Dzięki temu włoski nie będą się maksymalnie przechylać. Unikaj suszenia jej suszarką do włosów lub używania chłodnego wentylatora. Unikaj również wystawiania jej zbytnio na działanie promieni słonecznych. Chroń swoją brodę, jeśli planujesz opalanie.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz