Mycie brody - jak robić to prawidłowo?

Udostępnij

Mężczyzna posiadający brodę musi wiedzieć, jak ją właściwie pielęgnować. Mycie brody to podstawa codziennej pielęgnacji. Częstotliwość mycia brody będzie zależała od indywidualnych potrzeb. Każdy człowiek ma inny rodzaj włosów i skóry, dlatego jeden mężczyzna może potrzebować mycia co drugi dzień, a inny codziennie. Ważne jest, aby regularnie myć brodę, wraz z techniką i kosmetykami, których używasz.

Dlaczego powinieneś myć brodę codziennie?

Każdego dnia na brodzie gromadzą się zanieczyszczenia. Mogą to być resztki jedzenia, kurz lub nadmiar sebum produkowanego przez skórę. Mogą się na nich gromadzić bakterie, jeśli pozwoli się im zbyt często dotykać skóry i brody. Możesz pozbyć się wszelkich bakterii, które nagromadziły się w ciągu dnia, myjąc brodę. Należy myć brodę często i dokładnie. Twoje włosy mogą wchłaniać zapachy z zewnątrz. Dlatego powinieneś często myć brodę, aby utrzymać jej świeży zapach.

Jak prawidłowo czyścić brodę

Szukasz sposobu na prawidłowe mycie brody? Codzienna pielęgnacja brody składa się z kilku czynników. Należą do nich częstotliwość mycia, stosowanie odpowiednich kosmetyków do brody oraz technika mycia. Skupmy się na tym ostatnim. Aby mycie było skuteczne, musisz myć brodę w odpowiedni sposób. Jakiego sposobu używasz do czyszczenia brody?

Dobrym pomysłem jest, aby broda przed myciem została oczyszczona z okruchów i innych zabrudzeń. Do tego celu idealnie nadaje się szczotka do brody. Ma ona również działanie peelingujące, które złuszcza martwy naskórek. Po usunięciu wszystkich zabrudzeń przychodzi czas na umycie twarzy.

  • Najpierw musisz zwilżyć brodę letnią (nie gorącą ani zimną) wodą. Ma to na celu uniknięcie podrażnienia skóry i uszkodzenia struktury włosa. Następnie przychodzi czas na szampon. Wybierz odpowiedni szampon do swojego rodzaju włosów. Kosmetyk nakładaj najpierw na dłonie. Dopiero potem nałóż go na brodę.
  • Szampon delikatnie wmasuj we włosy i skórę brody. Unikaj podrażnień, nie pocierając włosów. Zamiast tego, delikatnie masuj. Pamiętaj, aby spłukać pianę letnią, ciepłą wodą. Odżywka do brody to świetny sposób na jej odżywienie. Można ją stosować bezpośrednio po umyciu włosów.
  • Po oczyszczeniu całej brody, nadszedł czas na jej osuszenie. Do tego celu możesz użyć miękkiego ręcznika lub bawełnianego Tshirta. Nie pocieraj brody ręcznikiem. Po prostu odsącz nadmiar wody. Miękki materiał nie uszkodzi włosów ani nie spowoduje otarć naskórka.
  • Po umyciu brody możesz użyć olejku do brody lub balsamu do brody. Po zastosowaniu kosmetyku warto, abyś rozczesał brodę i pozwolił jej wyschnąć. Gotowe!

Szampony i odżywki do mycia brody

Jakiego szamponu powinieneś używać do mycia zarostu? Mężczyźni najczęściej popełniają błąd, używając do mycia brody tego samego szamponu, którego używają do mycia głowy. Jest to błąd, ponieważ skóra głowy i głowa to dwie odrębne historie, które wymagają innej uwagi. Jeśli szukasz najlepszego szamponu do brody, porzuć zwykłe produkty i sięgnij po profesjonalne kosmetyki do brody. Istotne jest, aby używać wysokiej jakości szamponu do brody, który jest odpowiedni dla Twojego typu zarostu. Dzięki niemu będziesz mógł dobrze oczyścić swoją brodę, ale także sprawić, że będzie się ona świetnie prezentować.

Jak często należy myć brodę?

Brody powinny być myte przynajmniej raz w tygodniu. Możesz jednak dostosować częstotliwość do swoich potrzeb. Aby określić, czy włosy i skóra wymagają mycia, przyjrzyj się im dokładnie. Najlepiej jest myć brodę codziennie. Codziennie będziesz trzymać bakterie i brud z daleka. Jeśli Twoja skóra jest sucha, a broda nie wygląda na tłustą, możesz myć brodę co drugi dzień.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz