Jak zmiękczyć zarost przed goleniem?

Udostępnij

Twardy zarost może być trudny do ogolenia. Aby usunąć włosy z twardego zarostu bez podrażnień, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Przed goleniem należy zmiękczyć zarost za pomocą kosmetyków. Z tego artykułu dowiesz się, jak szybko i bezpiecznie ogolić skórę.

Dlaczego włoski z brody są tak twarde i szorstkie?

Dlaczego włoski brody są tak twarde i szorstkie? O strukturze włosa decydują czynniki genetyczne. Włosie brody może stać się twarde również wtedy, gdy nie jest odpowiednio nawilżane. Staje się wtedy szorstki, suchy i nieprzyjemny w dotyku. Nie jest to coś, czego nikt nie chce. Warto więc o niego odpowiednio zadbać.

Kosmetyki, które zmiękczają brodę

Twardy, szorstki zarost jest nie tylko nieprzyjemny w dotyku, ale również trudny do usunięcia. Przez to golenie staje się czasochłonne i frustrujące. Istnieje wiele sposobów, aby zmiękczyć zarost i poprawić komfort golenia. Kosmetyki przed goleniem są tym, co mamy na myśli. Są one wykonane ze skutecznych składników, które nawilżają skórę i zapewniają zmiękczenie zarostu.

Jak wybrać odpowiedni kosmetyk do stosowania przed goleniem? Ważne jest, aby zwrócić uwagę na skład. Najlepiej jest stosować w kosmetykach składniki naturalne. Zwróć uwagę na kosmetyki, które zawierają:

  • masło shea
  • glicerynę;
  • olej jojoba

Jaka maszynka jest najlepsza do golenia gęstego zarostu?

Jak ogolić gęstą brodę? Twarde włosy mogą być problematyczne. Najlepszym sposobem na ich golenie jest maszynka z żyletką i otwartym grzebieniem. To narzędzie nazywane jest "agresywnym" ze względu na to, że potrafi unieść włos i dotrzeć do jego nasady, goląc wyjątkowo dobrze i gładko. Poradzi sobie również z twardym zarostem.

Relaksujące rytuały, aby zmiękczyć brodę przed goleniem.
Musisz odpowiednio przygotować swój zarost do golenia, jeśli jest on gruby. Jest to bardzo delikatny i skuteczny sposób na ułatwienie golenia zarostu. Jest to sposób na poprawę stanu skóry i samopoczucia. Potrzebujesz tylko ręcznika. Będziesz potrzebował ręcznika, który należy namoczyć w ciepłej wodzie, ale nie za gorącej. Po namoczeniu połóż go na twarzy na 3 minuty, zanim zaczniesz się golić. Ciepło zmiękczy zarost i rozszerzy pory Twojej skóry, dzięki czemu każdy włos będzie mógł być łatwo usunięty przez żyletkę. Jest to relaksująca czynność, która sprawi Ci przyjemność.

Dobrym pomysłem jest masowanie skóry przed goleniem. Można to zrobić za pomocą pędzla do brody. Masaż na sucho. Jakie są korzyści z tego masażu? Zwiększa on krążenie krwi, co pozwala delikatnie unieść włoski u ich nasady. Dzięki temu można je dokładnie usunąć. Włosie tej szczotki usuwa również martwy naskórek i zapobiega wrastaniu włosków w skórę. Do szczotki do brody możesz wybrać materiały syntetyczne lub naturalne.

Właściwa pielęgnacja jest niezbędna na co dzień

Brodaci mężczyźni nie powinni zaniedbywać swojego zarostu. Należy również codziennie dbać o skórę, jeśli się golimy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ golenie może podrażnić Twoją skórę. Być może zastanawiasz się, dlaczego Twój zarost jest tak trudny do ogolenia i pozostawia włoski na całej twarzy. Masz już dość wrastających włosków i niedokładnego golenia? Ten problem można łatwo naprawić.

Sucha skóra jest często związana z twardym zarostem. Jeśli tak jest, warto codziennie stosować odpowiednią pielęgnację. Możesz myć skórę łagodnymi kosmetykami, które nie podrażnią naskórka i nie uszkodzą naturalnych warstw hydrolipidowych. Upewnij się, że używasz tylko tych produktów, które są przeznaczone do twarzy.
Po umyciu twarzy nałóż na skórę krem nawilżający. Najlepiej wybrać lekki krem, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy. Krem powinien być stosowany codziennie, nie tylko po goleniu. Dzięki temu Twoja skóra będzie miała zapewniony stały dopływ wilgoci. Poprawi też jej elastyczność, gładkość i miękkość.
Olejki do brody to świetny wybór do codziennej pielęgnacji. Olejek do brody nie jest kosmetykiem przeznaczonym tylko dla mężczyzn z zarostem. Może być stosowany przez mężczyzn, którzy się golą, jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy. Olejek wnika w głębsze warstwy skóry, dobrze je nawilża i odżywia. Olejek stosuj tylko na noc, jeśli obawiasz się, że będzie zbyt ciężki. Taka dawka nawilżenia powinna wystarczyć, aby zmiękczyć zarost i sprawić, że skóra będzie gładsza.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz