Co to jest slick back?

Udostępnij

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że mężczyźni mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o fryzury. Jedyne, co mogli zrobić u fryzjera, aby ułożyć włosy, to użyć maszynki do równego cięcia. Obecnie mężczyźni coraz częściej mogą wybierać spośród różnych fryzur. Idąc do fryzjera, mężczyźni mają więcej możliwości dostosowania fryzury do swojego typu włosów, kształtu twarzy i wieku. Ulizany tył to jedna z opcji.

Co to jest slickback?

Slickback to klasyczny styl dla mężczyzn, który istnieje od wielu lat. W XX wieku po raz pierwszy stała się popularna. Celebryci używali tej fryzury, aby nadać swoim włosom i wyglądowi bardziej stonowany i elegancki wygląd. Obecnie dostępnych jest wiele opcji stylizacji, dzięki czemu możesz dopasować swój comb over do każdej okazji. Na formalne wydarzenie, możesz po prostu zaczesać włosy do tyłu, a następnie użyć odpowiednich kosmetyków, aby "przyciąć" efekt. Jeśli przygotowujesz się na swobodną imprezę, możesz zostawić włosy lekko splątane.

Jak wygląda slickback?

Ta fryzura charakteryzuje się klasycznym ulizanym wyglądem, który można podkreślić odpowiednimi kosmetykami. Najważniejsza jest odpowiednia długość włosów i precyzyjne strzyżenie u fryzjera. Samodzielne modelowanie jest więc mniej trudne i zajmuje mniej czasu.

Wierzchnia część włosów powinna być na tyle długa, aby można ją było łatwo rozczesać i wygładzić np. za pomocą pomady. Boki w klasycznej wersji miały taką samą długość jak góra. Obecne czasy sprawiły jednak, że są one ścinane nieco krócej.

Jak samodzielnie ułożyć gładkie włosy?

Najpierw umyj włosy, aby ułatwić sobie ich układanie. Po wysuszeniu włosów, użyj okrągłej szczotki, aby unieść włosy. Na tym etapie możesz zacząć układać je do tyłu. Dzięki temu włosy będą łatwiejsze do ułożenia. Aby niesforne włosy nie fruwały, przeczesz je grzebieniem lub szczotką.

Wspomnieliśmy wcześniej, że stylizacja włosów może być dostosowana do różnych okazji. Jeśli wolisz klasyczny styl, możesz nadać włosom więcej blasku i sprawić, że będą bardziej lepkie dzięki odpowiedniej pomadzie. W przypadku bardziej swobodnego, codziennego wyglądu, możesz pozwolić włosom być mniej błyszczącym i bardziej naturalnym.

Kto nie lubi grzebienia do tyłu!

Ta fryzura nie jest dla każdego. Po pierwsze, zaczesanie do tyłu podkreśli wady, które wolimy ukryć, takie jak wystające uszy czy zakola włosów. Osoby o okrągłych twarzach powinny ponownie rozważyć ulizany tył. Taka fryzura może sprawić, że skóra będzie wydawała się pulchniejsza. Fryzura ta wygląda najlepiej na prostych włosach. Jednak osoby z włosami kręconymi lub falowanymi mogą mieć trudności z uzyskaniem dobrego wyglądu. Aby uzyskać trwałą i efektowną fryzurę, będą musieli poświęcić więcej czasu, wysiłku i kosmetyków. Mężczyźni z krótszymi włosami powinni przestać próbować stylizować je w ten sposób.

Fryzura jest łatwa w utrzymaniu i można ją osiągnąć samodzielnie. Opisana fryzura jest modna i efektowna, ale nie dla wszystkich mężczyzn. Należy ocenić, czy będziemy dobrze wyglądać w tej fryzurze, czy też nie. Jeśli nie jesteśmy w stanie, skonsultujmy się ze specjalistą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz