Jak czesać brodę: szczotka czy grzebień?

Udostępnij

Od wieków broda jest symbolem męskości. Może dodawać godności i zmieniać rysy twarzy. Wielu mężczyzn chce ją zapuścić. Choć broda wymaga dodatkowego czasu w łazience każdego ranka, efekty są tego warte. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, zadbaj o swoją brodę. Ważne jest, aby dbać o brodę za pomocą odpowiednich kosmetyków. W tym artykule dowiesz się, jak rozczesywać włosy i czego do tego używać. Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się więcej?

Szczotka czy grzebień? Decyzja należy do Ciebie...

My znamy odpowiedź! Ponieważ każde z tych akcesoriów pełni inną funkcję, odpowiedź na pytanie jak czesać włosy z brody nie jest prosta. Każdy brodacz powinien mieć zarówno grzebień, jak i szczotkę. Zadbane wąsy to piękne wąsy!

Zalety szczotki do brody

Carder znany jest również jako szczotka do brody. Jest to potoczna nazwa fryzjerów. Dlaczego szczotka jest potrzebna? Skóra na twarzy ma ograniczony dostęp powietrza, gdy broda osiągnie pewną długość. Poprzez regularne szczotkowanie brody, zapewniasz wystarczający przepływ powietrza do skóry. Dzięki temu skóra jest zdrowa, a broda wygląda mocno i pięknie. Dobrym pomysłem jest codzienne czesanie brody. Pomoże to usunąć wszelkie pozostałości jedzenia, które mogły się nagromadzić. Szczotkowanie to mechaniczny peeling, który pomaga usunąć martwy naskórek, w tym włoski skóry głowy, dzięki czemu skóra może łatwiej oddychać. Piękna broda jest możliwa tylko przy zdrowej skórze. Szczotkowanie pobudza krążenie krwi, stymuluje wzrost włosów i pobudza korzenie. Czesanie brody ma pozytywny wpływ zarówno na wygląd, jak i utrzymanie czystej brody. Zwiększa objętość włosów i pomaga w stylizacji.

Włosie naturalne czy syntetyczne?

Na rynku akcesoriów barberskich dostępne są dwa rodzaje szczotek do brody: z materiałów naturalnych z naturalnym włosiem lub z włosiem syntetycznym. Na rynku dostępne są dwa rodzaje szczotek do brody: wykonane z naturalnych materiałów, z naturalnym włosiem (np. z borsuka), oraz z włosiem syntetycznym. Nie ma znaczenia, jaki to będzie rodzaj włosia. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na twardość włosia. Wybierz pędzel z miękkim włosiem, jeśli masz wrażliwą skórę. Dzięki temu nie będzie ona dodatkowo podrażniać Twojej skóry. Szczotka z twardym włosiem jest lepsza, jeśli nie masz żadnych dolegliwości skórnych, a Twoja broda ma gęste włoski. Zwróć uwagę na kształt swojej szczotki. Niektóre szczotki mają proste włosie, podczas gdy inne mają wypukłe środkowe włosie. Dzięki temu łatwiej dotrzeć do wszystkich części brody. Okrągła szczotka z syntetycznymi zębami może być używana do kształtowania włosów na głowie, a także brody. Kulki chronią strukturę włosa i skórę, dzięki czemu nie dochodzi do podrażnień i uszkodzeń.

Zalety szczotki do brody

Grzebień służy do innych celów niż szczotka. Jego podstawowym zadaniem jest rozczesywanie włosów i brody. Grzebień skutecznie rozdziela włoski, dzięki czemu jest przydatny zarówno do rozczesywania, jak i stylizacji brody. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni grzebień do swojej brody. Grzebień, który może dotrzeć do wszystkich warstw brody jest lepszy dla dłuższej brody. Jeśli masz splątane włosy, grzebień z szeroko rozstawionymi zębami będzie bardziej pomocny. Zapobiegnie to szarpaniu, które może spowodować uszkodzenie struktury włosów. Grzebień do brody świetnie nadaje się do rozprowadzania kosmetyków, np. olejku do brody. Dzięki temu jest to świetne narzędzie do stylizacji i kształtowania brody. Grzebień jest na tyle mały, że można go zabrać ze sobą wszędzie. Istnieją również wersje składane, które zmieszczą się w kieszeni spodni.

Wykonany z drewna lub tworzywa sztucznego

Kiedy chcesz kupić szczotkę i grzebień, upewnij się, że sprawdzisz materiały, z których zostały wykonane. Większość szczotek sprzedawanych w barber shopach jest wykonana z drewna. Jednak grzebienie mogą być również wykonane z plastiku lub drewna. Plastik jest lekki, uniwersalny i świetny do stylizacji. Niestety, nie posiada właściwości antystatycznych. Jeśli masz problemy z elektryzującymi się włosami, lepiej będzie jeśli wybierzesz drewno, które ma właściwości antystatyczne. Drewno bukowe to twarde drewno, które nie jest zbyt odporne na wilgoć. Dlatego też grzebienie wykonane z tego drewna są często dość przystępne cenowo. Kolejnym popularnym drewnem do produkcji akcesoriów do czesania jest dąb. Drewno dębowe jest twarde i odporne na uszkodzenia. Grzebień wykonany z drewna dębowego wysokiej jakości będzie najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na wysokiej jakości. Grzebień cedrowy to kolejna świetna opcja. Choć może być droższy, to jednak jest tego wart. Dlaczego. Jest higieniczny, odporny na wilgoć, bakterie i pozwala delikatnie rozczesać włosy. Drewniane akcesoria są polecane dla wrażliwej skóry.

Jak rozczesywać wąsy?

Zadbaj o swoją brodę, jeśli chcesz, by była efektownym dodatkiem do twarzy. Najlepsze efekty przyniesie regularne szczotkowanie włosów i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Po umyciu brody szamponem i zastosowaniu odżywki, osusz brodę ręcznikiem. Warto teraz sięgnąć po olejki do brody, które pomogą utrzymać kondycję włosków. Olejek można wysuszyć, aby ograniczyć puszenie się włosów i ułatwić stylizację brody. Można go również stosować jako środek nawilżający do twarzy. Wmasowując olejek za pomocą szczotki, składniki odżywcze wnikają w głąb skóry, zapewniając włosom optymalne warunki do wzrostu. Jak prawidłowo szczotkować brodę? Powoli, kawałek po kawałku, rozczesuj swoją brodę. Aby chronić delikatną strukturę włosa, unikaj szarpania brody. Kosmetyki do brody mogą wygładzić zarost, nadać mu połysk, ułatwić rozczesywanie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz