Jak zapuścić brodę? Co zrobić, żeby broda szybciej rosła?

Udostępnij

Masz dość codziennego golenia, a może zamierzasz zmienić coś w swoim wyglądzie? Chcesz dodać sobie pewności i zdecydowałeś się na zapuszczenie brody? Proces zapuszczania brody nie jest łatwy, czeka Cię w tym czasie wiele wyzwań. Ponadto gęsty zarost nie pojawi się w przeciągu kilku dni, proces zapuszczania brody na ogół zajmuje kilka tygodni. Jeśli rozważasz zapuszczenie zarostu, podpowiemy Ci, co zrobić, żeby broda szybciej rosła, a do tego była gęsta i zadbana.

Jak szybko rośnie broda?

Jeżeli chcesz zapuścić brodę, musisz się do tego zadania odpowiednio przygotować. Broda nie urośnie Ci w przeciągu kilku dni, zajmuje to około miesiąca. Solidną brodą możesz cieszyć się po upływie jeszcze dłuższego czasu. Jej zapuszczenie zajmie Ci od dziesięciu do nawet dwunastu tygodni. To, jak długo będziesz czekać na gęstą brodę zależy zarówno od Twoich indywidualnych predyspozycji, jak i od stanu Twojego zdrowia. Nie bez znaczenia jest również Twój wiek oraz sposób odżywiania się.

Co zrobić, żeby broda szybciej rosła?

Na porost włosów, a więc także na brodę, duży wpływ ma odpowiednia dieta. W czasie zapuszczania brody koniecznie musisz zadbać o urozmaiconą, dostarczającą wszystkich niezbędnych składników odżywczych dietę. W Twoim jadłospisie musi znaleźć się mięso, ryby, jaja, które są źródłem dobrze przyswajalnego przez organizm białka. Na porost włosów ogromny wpływ ma także biotyna, czyli witamina B7. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, co zrobić, żeby broda szybciej rosła, wprowadź do swojego jadłospisu produkty, które są jej bogatym źródłem. Biotynę znajdziesz między innymi w żółtkach jaj, wątróbce, kukurydzy, soi, szpinaku, pomidorach. Musisz jeść także produkty zawierające żelazo – jego źródłem jest mięso, nabiał i warzywa strączkowe. Pamiętaj, że przyswajalność żelaza zwiększa witamina C – jedz więc owoce cytrusowe, truskawki, czarną porzeczkę, paprykę, brokuły.

Broda męska

Jak pielęgnować rosnącą brodę?

W  czasie zapuszczania brody musisz nie tylko zadbać o odpowiedni sposób odżywiania się, ale też o jej właściwą pielęgnację. Pamiętaj, że broda nie rośnie równo, są miejsca, w których włosy będą dłuższe, ale także takie, w których będą one krótsze. Dlatego też musisz ją regularnie przycinać, aby wyrównać długość włosów – tylko wtedy, Twoja broda będzie wyglądała schludnie. Już na etapie zapuszczania zarostu musisz zaopatrzyć się w zwykłą szczotkę do brody lub kartacz. Wykonuje się je ze szczeciny dzika, świni albo borsuka. Dla Ciebie jako początkującego brodacza najlepsze będą te dwa ostatnie przyrządy. Szczotkowanie brody pozwala na usunięcie martwego naskórka, który zbiera się u nasady włosów. Ponadto zabieg ten poprawia ukrwienie skóry twarzy i pobudza cebulki do szybszego wzrostu. W efekcie szybciej doczekasz się gęstej brody.

Jakich kosmetyków potrzebuje początkujący brodacz?

Zapuszczanie brody obejmuje kilka etapów, początkowe należą do tych najmniej przyjemnych. Na ogół kilkudniowy, czy nawet kilkunastodniowy zarost wygląda mało atrakcyjnie, dlatego też w tym czasie musisz liczyć się z niewygodnymi pytaniami na temat swojego wyglądu. Dużym problemem jest także swędzenie skóry, które pojawia się zawsze przy zapuszczaniu brody. Na problem ten pomogą Ci odpowiednio dobrane kosmetyki. Potrzebujesz kosmetyków takich, jak peeling, mydło, szampon, olejek i balsam do brody. Kupując te preparaty wybieraj te, które mają w swoim składzie naturalne składniki – wyciągi roślinne, masła, naturalne oleje. Wybierając odpowiedni preparat, możesz też sprawić, że Twoja broda będzie rosła szybciej – wystarczy, że postawisz na olejek do brody, który ma w swoim składzie olej rycynowy. Kosmetyki do pielęgnacji brody nie tylko oczyszczają skórę i brodę, ale także posiadają właściwości nawilżające. Dodatkowym plusem jest to, że zapobiegają wrastaniu włosków, co jest kolejnym problemem często pojawiającym się przy zapuszczaniu zarostu. Kosmetyku do pielęgnacji brody  muszą  zagościć w Twojej łazience na stałe, będziesz ich używać także wtedy, gdy będzie ona już odpowiednio gęsta.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz