Siwa broda – jak ją pielęgnować?

Udostępnij

Siwe włosy pojawią się w końcu u wszystkich ludzi. Siwe włosy pojawią się również u mężczyzn. Czy to powód do niepokoju? Wiele osób farbuje włosy na siwo, ponieważ się ich wstydzi. Nie chcą być widziani publicznie z srebrnymi włosami. Dlaczego? Siwe włosy i broda mogą wyglądać świetnie, tak samo jak każdy inny kolor. Trzeba tylko odpowiednio o nie zadbać.

Dlaczego pojawia się siwa broda?

Wielu mężczyzn jest zszokowanych, gdy patrząc w lustro widzą pierwsze siwe włosy w brodzie. "Bo wczoraj tego nie było!" Jak to możliwe? Czy to oznacza, że się starzeję? To tylko kilka z wielu pytań i pretensji, z którymi musiało się zmierzyć wielu siwych mężczyzn. Nie jest to powód do niepokoju. Wręcz przeciwnie! Siwe włosy są często postrzegane jako oznaka starzenia się. Ale wcale nie musi tak być.

Odpowiedzmy teraz na pytanie: "Dlaczego moja broda siwieje?". Siwe włosy mogą mieć wiele przyczyn - niektóre są banalne, a inne bardziej skomplikowane.

W mieszkach włosowych znajdują się melanocyty. Odpowiadają one za produkcję melaniny, która następnie wpływa na kolor włosów. O siwieniu mówimy wtedy, gdy melanocyty produkują mniej melaniny, czyli naturalnego koloru. Efektem tego są siwe włosy. Siwe włosy mogą przybierać różne formy w zależności od naturalnego koloru i uwarunkowań genetycznych. Włosy mogą być mlecznobiałe, beżowe lub srebrne w zależności od ich stanu.

Ogólnie przyjmuje się, że siwienie włosów i brody rozpoczyna się w starszym wieku. Siwienie jest nie tylko powszechnym objawem starzenia się, ale także częstą przyczyną. Przewlekły stres to kolejny powód siwienia. Wypadanie włosów może być również spowodowane zmianami hormonalnymi i złą dietą. Siwe włosy są częstsze u młodych ludzi, a u mężczyzn mogą pojawić się również na brodzie. W niektórych przypadkach siwe włosy mogą pojawić się zbyt szybko, ale nie jest to znak, że się starzejesz. Warto najpierw sprawdzić swój stan zdrowia, a następnie szukać możliwych przyczyn gdzie indziej. Możliwe, że wczesne siwienie może być spowodowane czynnikami genetycznymi.

Kultura: Siwa broda

Siwe włosy często kojarzone są z mądrością i doświadczeniem życiowym. Uśmiechnięta, starsza kobieta, dziadek z siwymi włosami, siwe wąsy - to pozytywne skojarzenia. Opowieści dziadka i pyszny obiad babci. W literaturze i filmografii najbardziej znamienici mędrcy i niezwykłe postacie nosiły siwe włosy i siwe wąsy. Weźmy na przykład Dumbledore'a i pana Blanka. Na tym nie koniec. Chyba większość dzieci wierzyła w dzieciństwie w Świętego Mikołaja . Jest on najbardziej kochanym siwym brodaczem na całym świecie .

Przykładów jest tak wiele i będzie ich jeszcze więcej . Nie trudno zauważyć, że siwy włos to powód do dumy.

Oryginalna siwizna czy kolorystyka brody?

Siwe brody nie są popularne, ale przyciągają uwagę mężczyzn, którzy je posiadają. Zadbana siwa broda może być oryginalną ozdobą twarzy mężczyzny i może być bardzo wyjątkowa.

Kolor włosów można jednak zmienić w domu. Do koloryzacji brody najlepiej używać półtrwałych, delikatnych kosmetyków. Do farbowania włosów można użyć szamponu koloryzującego. Taki kosmetyk jest bezpieczny dla zarostu, ponieważ nie zawiera substancji drażniących (nie ma amoniaku).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz