Fryzura fade, czyli od żołnierza do ekstrawagancji

Udostępnij

Męskie fryzury zawsze wiążą się z jakąś historią. Są to zazwyczaj fryzury, które nawiązują do jakiegoś wydarzenia, okazji lub konkretnego stylu - czy to ubrań, muzyki, czy zawodu. Tak samo jest z fryzurą Fade dla mężczyzn. Fryzura Fade nie jest fryzurą. Jest to sposób ścinania włosów, a dokładniej technika.

Jak wygląda fryzura Fade?

Fade polega na przycinaniu boków i tyłu głowy oraz stopniowym zwiększaniu gęstości na górze. Jest to świetna opcja dla niskich mężczyzn, ponieważ wizualnie wydają się wyżsi. Istnieje wiele stylów fryzur typu fade i każdy z nich wygląda inaczej. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: wygolone boki lub krótko obcięte boki. Czy fade to krótka fryzura dla mężczyzn? Nie, nie jest. Więcej o inspiracjach i typach piszemy w innym artykule.

Historia fryzury Fade

Podobnie jak wiele innych fryzur dla mężczyzn, historia fryzury fade rozpoczęła się w służbie wojskowej. W latach 40. ubiegłego wieku amerykańscy żołnierze pokochali krótkie, wygodne fryzury dla mężczyzn. Fryzura żołnierska została stworzona przez wykwalifikowanych fryzjerów. Szybko zanikła, ponieważ w latach 50. najpopularniejszą fryzurą były długie włosy. Fryzura Fade nie była popularna aż do lat 90-tych, kiedy to zaczęła być popularna jako technika, którą można było zastosować do wielu fryzur.

Fryzura Fade - inspiracje

Technika Fade może być wykorzystywana do tworzenia różnych fryzur dla mężczyzn. Styliści mogą łączyć ją z innymi cięciami, aby stworzyć ciekawsze opcje. Oto główne z nich:

  • Low Fade - Jest to płynne przejście między bokami a tyłem. Fryzura jest prawie kompletna na dole głowy.
  • Classic Fade - Przejście od krótszych do dłuższych włosów zaczyna się przy uchu. Ta fryzura była popularna w wojsku.
  • High Fade: Boki są wygolone do zera, a odcięcie między gęstymi włosami jest gwałtowne. Oznacza to, że boki są całkowicie wygolone, ale wierzch głowy ma bujne włosy. Nie mamy tu do czynienia ze stopniowym przejściem.
  • Long Fade: Włosy na czubku głowy są bardzo długie i przechodzą w wygolone do zera mniej więcej w połowie głowy.
  • Skin Fade: Krótkie obszary włosów są przycięte do zera, a cała fryzura wygląda jak grzyb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz