Wskazówki, dzięki którym idealnie dobierzesz męską fryzurę

Udostępnij

Nie jesteś pewna, na co zwrócić uwagę przy wyborze męskiej fryzury? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią fryzurę dla Twojego mężczyzny.

Jak wybrać odpowiednią fryzurę dla mężczyzn?

Wybierając męską fryzurę, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, kształt twarzy, materiał, który wybierzesz i długość włosów. Po drugie, Twoje oczekiwania co do stylu i stylizacji.

To ważne kwestie w męskiej stylizacji. Proces decyzyjny zacznij od określenia swoich oczekiwań i tego, jak chcesz zmienić swój styl. Każdy z tych czynników jest ważny do uwzględnienia przy tworzeniu dobrej fryzury.

Weź pod uwagę swoje potrzeby i możliwości

Zerknij w lustro, aby zobaczyć, czego potrzebujesz i jak miałoby to wyglądać. Możesz też znaleźć inspiracje w sieci i przynieść je do stylisty. Dzięki temu łatwiej będzie mu wysłuchać Twoich pomysłów i stworzyć coś, co będzie podobne do tego, co masz w głowie.

Nie zawsze jest możliwe stworzenie konkretnej fryzury dla każdego. Na przykład, długość lub ilość włosów może mieć znaczenie. Wiadomo, że jeśli masz krótkie włosy, to fryzjer nie będzie w stanie stworzyć dla Ciebie fryzury, która wymaga nieco dłuższych włosów.

Jeśli jednak zmagasz się z łysieniem, koniecznie weź ten fakt pod uwagę. To, co teraz wygląda dobrze na Twojej głowie, może okazać się gorsze w późniejszym czasie. Łysienie może pojawić się u każdego mężczyzny, niezależnie od tego, czy masz wyższy poziom testosteronu (dzięki czemu możesz być bardziej męski), czy też inne problemy, np. stres. Zaakceptuj ten stan i porozmawiaj ze swoim fryzjerem o możliwych rozwiązaniach.

Powinieneś również zastanowić się, jaki styl preferujesz. Możesz chcieć wyglądać bardziej rockowo lub bardziej grzecznie. Będziesz musiał zdecydować, jaki styl preferujesz i jaka fryzura będzie dla Ciebie najlepsza.

Weź pod uwagę swój kształt twarzy

Bądź świadoma, że to, co wygląda świetnie na jednym facecie, może nie pasować do Ciebie. Ważne jest, aby zbadać swoją twarz i określić, czy fryzura, którą wybierzesz, będzie pasować do Twojej twarzy.

Najpierw określ swój kształt twarzy, a następnie wybierz odpowiednią fryzurę. Okrągłe twarze charakteryzują się pełnią. Aby ją wyszczuplić, unikaj krótkich fryzur. Zamiast tego wybierz krótsze boki i dłuższe wierzchołki. Cieniowanie włosów pozwoli uzyskać dodatkowy efekt, tj. Cieniowanie włosów pozwoli uzyskać inny wygląd. Włosy staną się lżejsze.

Optycznie skróć włosy, jeśli masz owalną lub podłużną twarz. Unikaj prostej fryzury na czoło. Zamiast tego wybierz taką, którą można przeciągnąć na jedną stronę. Jeśli masz dużą twarz, dłuższa fryzura będzie bardziej pochlebna. Możesz złagodzić kontur twarzy wybierając lżejszą i dłuższą fryzurę. Proste cięcia nie są zalecane dla osób o wyraźnej linii szczęki.

Niektórzy mężczyźni mają trójkątny kształt twarzy. Dolna połowa twarzy jest szersza od czoła, natomiast górna część jest węższa. Oznacza to, że fryzura powinna optycznie zwiększyć szerokość czoła i zmniejszyć dolną część. Możliwe są cięcia warstwowe i włosy zachodzące na twarz.

Jeśli jesteś mężczyzną o dokładnie odwrotnym charakterze, tj. grzywka lub zaczesanie włosów do tyłu u nasady sprawdzi się u Ciebie, jeśli masz szerokie czoło i wąski podbródek.

Twoje uszy są wystające? Możesz je zakryć stylizując włosy.

Porozmawiaj z kimś bliskim

Nie jesteś pewien, co możesz zrobić dla swojej twarzy, aby podkreślić swoją męskość i uwydatnić rysy? Po pierwsze, znajdź zaufanego fryzjera. Porozmawiaj z nim o swoich oczekiwaniach. Dobry fryzjer będzie w stanie powiedzieć Ci, czy dane rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie. Powinieneś szukać kogoś, kto jest szczery, a nie kogoś, kto chce Cię tylko uszczęśliwić. Możesz również zwizualizować sobie, jak będziesz wyglądać w danej fryzurze, korzystając z wirtualnych narzędzi.

Porozmawiaj ze swoją partnerką, pokaż zdjęcia fryzur i zapytaj ją, czy podoba Ci się dana fryzura. Rozmowa na takie tematy z mężczyznami może być krępująca, dlatego dobrym pomysłem jest, aby to kobiety zaproponowały swoje zdanie.

Pamiętaj, że to Twoje włosy i ostateczna decyzja powinna należeć do Ciebie.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz