Co to jest messy quiff?

Udostępnij

Messy Quiff to połączenie kilku fryzur. To połączenie bardzo popularnego w latach 50-60 pompadoura z militarnie stylizowanym flat topem i odrobiną irokeza. Ten typ fryzury ma charakterystyczną cechę: lekko pofalowaną, podnoszącą się do góry grzywkę. Fryzura ta jest łatwa do ułożenia i wygodna. Ta fryzura jest odpowiednia niemal dla każdego. Jednak mężczyźni o długich rysach twarzy powinni być ostrożni w podnoszeniu włosów do góry.

Jak wykonać fryzurę Quiff?

Boki Messy Quiff powinny być krótsze niż góra, ale długości będą się różnić w zależności od indywidualnych preferencji. Wierzchnia część włosów powinna mieć od siedmiu do dziesięciu centymetrów długości. Okrągła szczotka to najlepszy sposób na uzyskanie charakterystycznej messy quiff, podkręconej grzywki. Na wilgotne włosy przed suszeniem można nałożyć niewielką ilość sprayu z solą morską. Ułatwi to ich układanie. Aby dodać fryzurze objętości, można użyć pudru do stylizacji. Aby nadać włosom teksturę i utrwalić je, można użyć matowej pomady. Przy odrobinie wprawy możesz osiągnąć pożądane rezultaty w zaledwie 10 minut. Pamiętaj, że Messy Quiff nie lubi nadmiaru kosmetyków. Jego największą zaletą jest naturalność.

Dla kogo przeznaczona jest fryzura Messy Quiff?

Fryzury Quiff ze względu na swój kształt nadają się do wszystkich rodzajów włosów. Tutaj wyjątek stanowią włosy kręcone. Często są one suche i puszące się i trudno jest stworzyć artystyczny nieład za pomocą grzywki lub krótko obciętych boków. Te będą wyglądać fatalnie, nawet jeśli zostaną przycięte degażówkami. Trudniej będzie osiągnąć messy quiff z cienkich włosów. Nie musisz wpadać w panikę, gdyż pewne niedoskonałości wynikające z braku naturalnej objętości można łatwo nadrobić odpowiednim cieniowaniem i dokładniejszą stylizacją. Prestyler może być stosowany do zmiękczania cienkich włosów. Odbije je u nasady i lekko usztywni, ale nie obciąży. Taka fryzura nie będzie zbyt ciężka i zapobiegnie opadaniu włosów.         

                                        

Komentarze (0)

Zostaw komentarz