Jak urządzić salon barberski i na co zwrócić uwagę przy wyborze foteli barberskich?

Udostępnij

Chwytliwa nazwa, dobrze zaprojektowana witryna lub unikalne logo mogą być skutecznymi sposobami na skłonienie potencjalnego klienta do odwiedzenia salonu fryzjerskiego. Jednak to wnętrze i wystrój salonu zadecyduje o tym, czy zdecydują się oni skorzystać z usług, czy nie. Źle zaprojektowany salon nie przyciągnie wielu klientów, nawet najlepszego fryzjera. Ważne jest, aby odpowiednio zaaranżować salon fryzjerski tak, aby klienci mieli miłe, niezapomniane wrażenia. To zachęci ich do powrotu do sklepu i sprawi, że będą go polecać swoim znajomym.

Lokalizacja, podział i wyposażenie salonu

Lokalizacja salonu fryzjerskiego może mieć znaczący wpływ na liczbę i jakość klientów, którzy odwiedzają go "z ulicy". Ma też pośredni wpływ na to, jak bardzo będzie on udany lub nieudany. Wybór lokalizacji, która przemawia do potencjalnych klientów jest ważny z wielu powodów.

To, ile pomieszczeń jest dostępnych i gdzie są one umieszczone względem siebie, będzie decydowało o tym, jak można zaaranżować wnętrze salonu fryzjerskiego. To właśnie tutaj układ ścian odgrywa kluczową rolę. Niezależnie od tych czynników, salon fryzjerski powinien mieć jasno określone strefy: recepcję, poczekalnię, strefę pracy oraz strefy obsługi dla personelu.

Każdy fryzjer powinien mieć swoje miejsce pracy z konsolą fryzjerską (myjka może być zintegrowana z konsolą lub nie), oraz pomocnikiem fryzjera. O ile każdy z tych elementów wyposażenia jest ważny, to najważniejszym elementem wyposażenia dla potencjalnego klienta jest fotel. Dlaczego.

Dobry fotel barberski to jedna z najważniejszych cech

Można usłyszeć, że ergonomia nie jest ważna w przypadku foteli fryzjerskich, ponieważ klienci nie będą spędzać w nich dużo czasu. Jest to jednak nieprawda. Każdy fotel barberski powinien mieć ergonomię (czyli wygodę). Dzieje się tak dlatego, że wizyta w salonie fryzjerskim powinna być przyjemna i relaksująca. Powinna też zachęcać do powrotu do salonu i ponownego skorzystania z usług. W salonie fryzjerskim nie powinno być krzesła fryzjerskiego, które jest niewygodne.

Jednak komfort to tylko jeden z aspektów. Jakie inne cechy powinien zawierać wysokiej jakości fotel fryzjerski? Poniżej wymieniliśmy najważniejsze cechy:

  • Stabilność
  • Możliwość dostosowania fotela do postawy klienta
  • solidne, trwałe materiały
  • wysoka jakość wykonania
  • Możliwość personalizacji fotela pod kątem konkretnych potrzeb

O czym najlepiej pamiętać?

W salonie fryzjerskim ważna jest nie tylko estetyka i design, ale także bezpieczeństwo, higiena i atmosfera. Dotyczy to zarówno fryzjera, jak i klienta. Ważne jest, aby przy zakupie wyposażenia do barbershopu brać pod uwagę bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Jest to szczególnie ważne w przypadku foteli fryzjerskich. Zwłaszcza, gdy klient wykonuje czynności z użyciem ostrych narzędzi, takich jak brzytwa, dobrze dobrany fotel barberski to gwarancja, że klient jest bezpieczny i że podczas jego wizyty nie dojdzie do żadnego wypadku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz